Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru

Prezentace z VMworldu 2019 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, který se uskutečnil v srpnu v San Franciscu, na této stránce si můžete vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace VMware a Veeam na konferenci Virtualization Forum 2019

Jestliže jste neměli možnost navštívit pražskou říjnovou konferenci Virtualization Forum 2019 pořádanou společností Arrow ECS, na této stránce najdete prezentace zástupců společností VMware a Veeam z dopoledního programu v hlavních sálech a také prezentace z odpoledního programu v sálu Veeam.

VMware a Veeam: nejen software, také technické služby

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Novinky v nabídce technických služeb pro řešení VMware a Veeam představují Petr Dejmek a Karel Novák.

Využíváte řešení VMware nebo Veeam? Pak vás pravděpodobně zajímají nejen skvělé produkty a řešení těchto společností, ale také nabídka technických služeb, které s nimi úzce souvisí. O novinkách, které může Arrow nabídnout zákazníkům, hovoří Petr Dejmek, který je zodpovědný za obchodní aktivity, a Karel Novák, technický specialista pro VMware a Veeam, který tyto technologie rovněž školí ve školicím centru Arrow.

PD: Zajímavých novinek je celá řada, tak to vezměme po pořádku. Celé téma bych asi rozdělil na dvě části. První jsou technické služby, které pomáhají partnerům při realizaci jejich projektů, druhou pak jsou autorizované kurzy VMware a Veeam v našem školicím středisku, které zvyšují odbornost specialistů v oblasti virtualizace IT. Chtěl bych zdůraznit, že naše školicí středisko je autorizované společnostmi VMware i Veeam, což mimo jiné znamená, že po absolvování kurzů mohou účastníci složit certifikaci pro danou oblast. A to je velmi důležité jak pro firmy, tak i pro samotné účastníky školení.

KN: Pokud jde o školení VMware, máme v portfoliu kurzů vždy poslední verzi daného produktu. Více informací o aktuálních školeních najdete na webu školení v sekci VMware. Pokud jde o školení Veeam, tam bude již školení na poslední verzi 8, která vyšla 6. listopadu 2014. Více informací o aktuálních školeních Veeam najdete na webu školení v sekci Veeam. Kromě toho chceme jít ještě dále a poskytnout účastníkům školení, kteří o to projeví zájem, následnou jednodenní odbornou konzultací. Během školení získá zákazník potřebné obecně platné znalosti a následná konzultace mu umožní tyto znalosti optimálním způsobem aplikovat přímo pro jeho konkrétní projekt.

PD: Většina našich partnerů si asi dovede představit, co jim pro jejich VMware či Veeam projekty můžeme v oblasti technických služeb nabídnout. Jedná se hlavně o odborné znalosti a pomoc našich specialistů v užších, specifických oblastech, ve kterých partneři nemají vlastní specialisty nebo mají pro určitý projekt nedostatečnou vlastní kapacitu.

KN: Uvedl bych příklad takovéto služby: práce technika Arrow na tzv. "slot", kdy se náš specialista stává na dobu několika měsíců – vždy několik dnů v měsíci – součástí projektového týmu tvořeného partnerem a koncovým zákazníkem. V týmu tedy konzultuje a řeší vybranou problematiku v rámci daného projektu.

PD: Doplnil bych, že tuto službu nabídneme zejména pro rozsáhlé IT projekty, ve kterých můžeme v oblasti virtualizačních a cloudových řešení přispět k úspěchu celého projektu řadou doporučení úprav a vylepšení.

KN: Další chystanou novinkou je vzdálená správa prostředí zákazníka, jaká je možná například přes TeamViewer. Náš specialista se jednou měsíčně vzdáleně přihlásí do infrastruktury zákazníka a zjistí, zda vše funguje tak, jak má – zkontroluje logy, provede potřebné úpravy a nastavení apod...

PD: Neměli bychom zapomenout ani na analýzy kondice virtualizovaného prostředí.

KN: To je další typ služby, kterou aktuálně plánujeme – s využitím nástroje VMware HealthAnalyzer můžeme dokonale analyzovat kondici virtualizovaného IT prostředí a získat přehledný report s výčtem problémů a doporučení. Chceme se přitom soustředit zejména na základní a nejdůležitější problémy a doporučení, což nám umožní tuto službu z hlediska nákladů zpřístupnit řadě zákazníků, pro které je komplexní analýza kondice virtualziovaného prostředí – tak, jak ji nabízí řada firem v zahraničí – příliš drahá.


Zaujaly vás novinky Arrow v oblasti služeb VMware a Veeam? Pro podrobnější informace nás prosím kontaktujte na adrese petr.dejmek@arrowecs.cz.


Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace