Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru
Představujeme Karla Nováka

Karel Novák, kterého pravděpodobně znáte z našich školení, je VMware vExpert, VMware Certified Instructor a Veeam Certified Trainer. Je rovněž zakládajícím členem prestižního sdružení Veeam Vanguard, jehož status obhájil již čtvrtým rokem za sebou. Zkušenosti, poznatky a postřehy publikuje na svém blogu vmware-veeam.cz a je rovněž spoluautorem knihy Mastering VMware vSphere 6.5 (na foto z autorského podepisování knihy na konferenci VeeamON 2018 v Chicagu se můžete podívat zde). V srpnu 2018 obhájil Karel potřetí v řadě za sebou ocenění vExpert NSX


Prezentace z VMworldu 2018 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, můžete si ve videoknihovně z této významné konference vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace z VMworldu 2018 Europe

Podívejte se na záznamy hlavních vystoupení z listopadové barcelonské konference VMworld 2018, kde přední lídři VMware a hosté diskutovali perspektivy digitálního podnikání, nové technologie a inovace.

Prezentace z konference Virtualization Forum 2018

Odkazy na prezentace z pražské konference najdete zde.

Novinky VMware v oblasti virtualizace osobních desktopů: Workstation 15 and Fusion 11

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Společnost VMware představila nejnovější verze svých řešení VMware Workstation a VMware Fusion. Mezi novinky patří vylepšená REST API, pomocí níž vývojáři mohou Workstation 15 Pro a Fusion 11 Pro integrovat s moderními vývojářskými nástroji a automatizovat různé úlohy při vývoji, designu a testování. Obě virtualizační platformy navíc přináší vylepšené uživatelské rozhraní, rozšířenou podporu operačních systémů a hardwaru a vylepšený vzdálený pohled na VMware vSphere.

Workstation 15 Pro a Workstation 15 Player

V tomto vydání VMware zavádí rozhraní REST API, pomocí něhož mohou vývojáři vzdáleně a programaticky spravovat virtuální stroje (VM) běžící na VMware Workstation Pro a integrovat s dalšími automatizačními nástroji pro účely průběžného vývoje a testování. Vedle integrace s řešeními jiných dodavatelů umožňují nová REST API vývojovým a testovacím týmům vytvářet vlastní interní pracovní postupy pro zpracování požadavků na poskytování desktopů a automatizovat nasazování Workstation VM. Nástroj API Explorer poskytuje kompletní dokumentaci prostřednictvím prohlížeče a API je k dispozici rovněž na stránkách code.vmware.com, kde se mohou vývojáři naučit, jak jej nejlépe používat pro své aplikace.

Vedle aktualizované podpory operačních systémů – včetně Ubuntu 18.04.1, Windows October 2018 Update a dalších – přináší VMware Workstation 15 Pro a VMware Workstation 15 Player několik vylepšení uživatelského rozhraní. Nové vydání například nabízí lepší zobrazení na displejích 4K a HiDPI. Řada Workstation také vypadá lépe než kdy dříve díky více než 500 nových ikon pro funkce a modernizovaným produktovým ikonám. Produkty VMware Workstation 15 nyní navíc podporují nový virtuální grafický engine DirectX 10.1 s podporou vyhlazování hran a shaderů.

Poslední z inovací ve VMware Workstation 15 Pro je vylepšené vzdálené zobrazení vSphere, které správcům IT poskytuje přesnější a podrobnější popis topologie hostitele. Při připojení ke vzdáleným prostředím vSphere nyní Workstation vidí vedle přehledu všech virtuálních strojů také veškeré klastry a datová centra.

Fusion 11 Pro a Fusion 11

Do loňského vydání platformy Fusion 10 Pro společnost VMware začlenila rozhraní REST API umožňující integrovat VMware Fusion Pro s moderními vývojářskými nástroji jako Docker, Vagrant, Kubernetes a dalšími. Letos VMware obohacuje Fusion Pro API o další vývojářské funkce. Pomocí nových ovládacích prvků pro sítě mohou vývojáři jednoduše programaticky přidělovat a měnit virtuální sítě, nastavovat svázání MAC a IP adres a specifikovat pravidla pro přesměrování portů v NAT.

VMware Fusion 11 nabízí nové aplikační menu, která uživateli umožňuje rychle zobrazit přehled virtuálních strojů, měnit režimy zobrazení, získat přístup k nastavení a obrazům nebo spouštět aplikace Windows jedním kliknutím. Aplikační menu může běžet i samostatně bez Fusion a umožňuje uživatelům rychle spouštět a ovládat virtuální stroje.

Řešení VMware Fusion nabízí rozšířenou podporu hardwaru a operačních systémů, mimo jiné nového 18jádrového iMac Pro a macOS 10.14 Mojave. Nová verze také přináší několik vylepšení uživatelského rozhraní, včetně přizpůsobitelného dotykového panelu pro uživatele notebooků MacBook, inovované ikony podporu grafických knihoven DirectX 10.1.

VMware Fusion 11 Pro také obsahuje vylepšené vzdálené zobrazení vSphere, které uživatelům poskytuje úplnější popis topologie prostředí, včetně uspořádání serverů, klastrů a datových center.


Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace