Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru

Prezentace z VMworldu 2019 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, který se uskutečnil v srpnu v San Franciscu, na této stránce si můžete vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace VMware a Veeam na konferenci Virtualization Forum 2019

Jestliže jste neměli možnost navštívit pražskou říjnovou konferenci Virtualization Forum 2019 pořádanou společností Arrow ECS, na této stránce najdete prezentace zástupců společností VMware a Veeam z dopoledního programu v hlavních sálech a také prezentace z odpoledního programu v sálu Veeam.

VMware rozšiřuje sjednocenou platformu pro hybridní cloud

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Nové služby veřejného cloudu a softwarově definovaná řešení umožní zákazníkům rychleji vytvářet aplikace, zlepšit bezpečnost IT, zrychlit obnovu po havárii a podpořit zaměstnance při vytváření skutečných obchodních hodnot.

Sjednocená platforma pro hybridní cloud od VMware umožňuje zákazníkům vytvářet jedno konzistentní prostředí založené na VMware vSphere napříč privátním i veřejným cloudem, a bezpečně tak vytvářet, provozovat i poskytovat jakoukoli tradiční nebo nativní cloudovou aplikaci. Sjednocená platforma pro hybridní cloud od VMware je založena na architektuře softwarově definovaného datového centra a nabízí zákazníkům otevřenost a možnost volby způsobu, jak vytvářet a řídit aplikace i cloudová prostředí na základě aktuálních potřeb.

VMware rozšiřuje portfolio služeb veřejného cloudu

VMware vCloud Air, veřejný cloud, který je součástí sjednocené platformy od VMware, umožňuje propojení datového centra a cloudu, takže všechny zdroje jsou přístupné a sdílené napříč hybridním cloudem. VMware vCloud Air zjednodušuje digitální procesy potřebné k využití hodnoty aplikací, a zároveň zajišťuje bezpečnost a výkon v souladu s požadavky organizací.

Nové a rozšířené služby vCloud Air zahrnují:

  • Služby VMware vCloud Air Disaster Recovery VMware vCloud Air Disater Recovery nabízí unikátní přístup ke cloudovému obnovení po havárii (DR), které zahrnuje jedinou cloudovou řídící konzoli a cloudové služby, které zajistí sjednocenou ochranu pro všechny zdroje on- i off-premise.
  • VMware vCloud Air Object Storage – VMware vCloud Air Object Storage obsahuje portfolio vysoce škálovatelných, spolehlivých a cenově efektivních služeb úložiště pro nestrukturovaná data. VMware vCloud Air Object Storage provozovaný na cloudové platformě společnosti Google je založen na řešení Google Cloud Storage a integrovaný v rámci vCloud Air OnDemand. VMware vCloud Air Object Storage provozovaný společností EMC je založen na EMC ViPR, nabízeném v rámci EMC Cloud Services a integrovaném v rámci vCloud Air OnDemand. VMware vCloud Air Object Storage lze snadno nastavit, poskytne výjimečnou odolnost a dostupnost, a redukuje potřebu ochrany dat díky zabudované redundanci. Výsledkem bude snadný přístup z libovolného zařízení, odkudkoli a kdykoli.
  • VMware vCloud Air SQLVMware vCloud Air SQL je nové řešení nabízející databázi formou služby, které poskytne snadný přístup ke škálovatelným relačním databázím založeným na cloudu. vCloud Air SQL je poskytován ve formě nákladově efektivního modelu, kdy zákazníci platí pouze za využité služby, a je vybudován na základě ověřené platformy vSphere. vCloud Air SQL bude podporovat hybridní datová řešení, která plynule a bezpečně rozšiřují místní databáze do cloudu. VMware vCloud Air SQL podpoří Microsoft SQL Server, s různými verzemi paměti, výpočetního výkonu a úložiště, a do budoucna by měl podporovat i další relační databáze.
Více informací o novinkách v rámci vCloud Air naleznete na blogu VMware.

Softwarově definované datové centrum – základ pro strategii sjednoceného hybridního cloudu

Podle výzkumů se softwarově definované datové centrum stává mainstreamem a zákazníci se posouvají od virtualizace výpočetních zdrojů k virtualizaci úložiště a sítí. Z nové zprávy Research and Markets vyplývá, že trh softwarově definovaných datových center dosáhne do roku 2020 hodnoty 77.18 miliardy dolarů, což je o 21,78 miliardy více než odhady pro rok 2015.

VMware představil nové produkty pro softwarově definované datové centrum, které zahrnují:
  • VMware NSX 6.2VMware NSX 6.2 umožní firmám dosáhnout plynulosti aplikací prostřednictvím zotavení po havárii, efektivnějšího využití zdrojů v rámci jednoho datového centra i napříč více různými datovými centry. Díky VMware NSX mohou zákazníci zredukovat čas zotavení po havárii až o 80 %. VMware NSX 6.2 také přináší lepší integraci s fyzickou infrastrukturou a umožňuje jednodušší a konzistentnější provoz všech sítí datového centra a rozšíření mikro segmentace na fyzické servery. Nové funkce, jako je Traceflow a Central CLI, ještě více zjednodušují provoz a vizibilitu.
  • VMware vRealize™ Operations™ 6.1VMware vRealize Operations 6.1 zajistí konzistentní řídící rámec pro firmy posouvající se od privátního cloudu k technologiím pro hybridní cloud. S novou funkcí Inteligent Workload Placement přiřadí VMware vRealize Operations pracovní zátěž podle specifických IT a firemních potřeb a doporučí nejlepší lokaci pro uložení. Monitoring operačního systému a aplikací bude v rámci VMware vRealize Operations přítomen nativně. Prediktivní analýza pomůže IT proaktivně identifikovat a eliminovat potenciální problémy v rámci infrastruktury a aplikací. Pro více informací navštivte blog VMware.
  • vRealize Log Insight 3 – Nové funkce vRealize Log Insight 3 budou zahrnovat dvojnásobnou škálovatelnost a výkon až 15 000 zpráv za sekundu, vylepšenou odolnost proti selhání v rámci clusterů, vylepšenou analýzu s možností tvorby grafů a snímkování, lepší integraci v rámci vRealize Operations a vylepšenou exekuci u Big Data dotazů.
  • VMware Integrated OpenStack 2VMware Integrated OpenStack 2 bude založen na OpenStack Kilo a díky upstream OpenStack kódu bude aktuální. Obsahovat bude první funkci pro bezproblémovou aktualizaci na trhu, která adresuje ty největší výzvy v oblasti nasazení a provozu v rámci OpenStack cloudů. VMware Integrated OpenStack bude obsahovat také vylepšení, jako je optimalizace zátěže ve formě služby, Ceilometer a Heat Auto Scaling, díky kterým budou VMware OpenStack cloudy škálovatelnější, výkonnější a odolnější. VMware zároveň oznámil, že VMware Integrated OpenStack bude dostupný poskytovatelům služeb prostřednictvím programu VMware vCloud Air Network. Více informací se dozvíte na blogu VMware.
  • VMware Site Recovery Manager 6.1 VMware Site Recovery Manager 6.1 bude integrován s VMware NSX 6.2 a umožní IT využívat virtualizaci sítí pro jednodušší správu obnovení po havárii a zrychlit obnovení v rámci softwarově definovaného datového centra. VMware Site Recovery Manager zajistí živou migraci a škálování virtuálních strojů díky automatizaci vCenter vMotion operací. Díky tomu bude možné migrovat datová centra bez jakéhokoli výpadku. VMware Site Recovery Manager bude spolupracovat s řešením VMware vSphere Storage Policy-Based Management, a umožní tak automatizovanou ochranu virtuálních strojů před výpadky, založenou na stanovených pravidlech. VMware Site Recovery Manager zajistí podporu pro clusterová řešení EMC VPLEX, Hitachi Virtual Storage Platform a IBM San Volume Controller. Více informací se dozvíte na blogu VMware.
  • VMware vSphere APIs for IO FilteringVMware vSphere APIs for IO Filtering umožní ekosystému partnerů včetně společností Asigra, EMC, Infinio, PrimaryIO, Samsung, SanDisk a StorageCraft nabízet softwarové datové služby třetích stran, jako je replikace nebo caching. Tyto datové služby budou plně integrované v rámci vSphere a řízené prostřednictvím vSphere Storage policy-Based Management, což je stejný rámec využívaný i pro správu veškerých služeb softwarově definovaného úložiště v rámci vSphere.

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace