Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru

Prezentace z VMworldu 2019 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, který se uskutečnil v srpnu v San Franciscu, na této stránce si můžete vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace VMware a Veeam na konferenci Virtualization Forum 2019

Jestliže jste neměli možnost navštívit pražskou říjnovou konferenci Virtualization Forum 2019 pořádanou společností Arrow ECS, na této stránce najdete prezentace zástupců společností VMware a Veeam z dopoledního programu v hlavních sálech a také prezentace z odpoledního programu v sálu Veeam.

Společnost Veeam Software je jedničkou na českém trhu s řešeními pro ochranu a obnovu dat

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Veeam v prosinci oznámil, že si podle údajů analytické firmy IDC udržel pro první pololetí 2016 vedoucí pozici na českém trhu se softwarem pro ochranu a obnovu dat. Společnosti Veeam patří za uvedené období na celkových tržních výnosech ve výši 5,77 milionů amerických dolarů v rámci České republiky podíl 21,2 %, čímž firma navazuje na úspěch předchozího roku, kdy získala pozici jedničky za podíl ve výši 25,4 % na celkových tržních výnosech v hodnotě 11,96 miliónů USD.

Technologiím značky Veeam, které zákazníkům nabízejí řešení dostupnosti, patří za první pololetí roku 2016 více než pětinový podíl s výrazným náskokem před konkurencí

V roce 2015 i v prvním pololetí roku 2016 se Veeam stal jedinou firmou na českém trhu, která dokázala v segmentu software pro ochranu a obnovu dat získat více než pětinový podíl. V roce 2015 doplnily zlatou příčku Veeam společnosti EMC (16,4 %), HPE (10,1 %) a IBM (7,8 %), v prvním pololetí 2016 se změnilo jen pořadí na třetím a čtvrtém místě – společnosti EMC patří podíl 16,8 %, IBM 8,1 % a HPE 7,6 %.

Na základě výzkumu společnosti IDC prošel během posledních pěti let trh s řešeními pro ochranu a obnovu dat zásadními změnami souvisejícími přímo s hlavními značkami. Došlo k rozdělení společnosti HP na dvě firmy a následné osamostatnění softwarové divize do HPE, rozdělení společností Symantec a Veritas, odchodu CA z ArcServe a akvizici společnosti Quest Software společností Dell a jejímu následnému prodeji. Oproti tomu dle IDC Veeam Software představoval stabilní značku a mohl tak na tržní změny reagovat posílením své pozice. Důležité pro úspěch společnosti Veeam je i to, že její technologie pokrývají všechna odvětví – od veřejné správy přes zdravotnictví a bankovnictví až po průmyslovou výrobu – a jsou vhodné pro firmy všech velikostí, od malých a středních podniků až po velké a velmi velké korporace.

Analytická firma IDC konstatuje, „že od otevření svého místního zastoupení v roce 2011 společnost Veeam těží ze stoupající poptávky po zálohovacích řešeních ve virtuálních prostředích, přičemž staví na dřívější instalované základně monitorovacích řešení pro rozsáhlá datová centra, obvykle implementovaná v rámci mezinárodních projektů. Poté, co společnost Veeam rozšířila své portfolio o zálohování a replikaci, se dokázala integrovat s VMware s řešeními pro zálohování, replikaci a obnovu v prostředích VMware, jako je ESX, ESXI nebo vSphere. V následujících letech společnost Veeam postupně rozšiřovala svůj tržní podíl a vrcholu dosáhla v roce 2015, a to díky zaměření na ochranu virtuálních prostředí a částečně také díky tomu, že mnoho jejích konkurentů procházelo turbulentním obdobím.“

„Velmi nás těší, že zejména v posledních 18 měsících dosahujeme na českém trhu takto skvělých výsledků, které potvrzují zajímavost našich produktů a služeb pro široké spektrum zákazníků,“ uvedl Martin Štětka, regionální ředitel společnosti Veeam pro Česko, Slovensko a Maďarsko. „Dlouhodobě navíc pracujeme i s lokálními specifikami a můžeme tak zájemcům nabídnout přesně to, co ve skutečnosti požadují – tím je neustálá dostupnost dat a aplikací, kterou jsme schopni zajistit pro virtuální, fyzické a cloudové pracovní procesy.“

Jak je popsáno v oficiální zprávě IDC o českém DRP trhu, kategorie software pro ochranu dat zahrnuje výnosy ze software i on-line služeb na ochranu dat poskytovaných formou předplatného. Díky definici tak do této kategorie spadá i on-line zálohování nebo zálohovaní jako služba (Backup-as-a-service, BaaS). Trh se softwarem pro ochranu dat zahrnuje ochranu dat, průběžnou ochranu dat, obnovu na fyzické stroje, knihovny virtuální pásek (Virtual Tape Library, VTL) i produkty pro reporting o zálohování a obnovách. Patří sem produkty podporující fyzické i virtuální infrastruktury.

Společnost Veeam nedávno oznámila konání přední světové konference zaměřené na problematiku zajištění dostupnosti v prostředí hybridních cloudů – VeeamON 2017. Tato konference proběhne ve dnech 16. až 18. května 2017 v americkém New Orleans a zájemci o zažití světa dostupnosti se mohou registrovat již nyní.


Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace