Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru

Prezentace z VMworldu 2019 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, který se uskutečnil v srpnu v San Franciscu, na této stránce si můžete vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace VMware a Veeam na konferenci Virtualization Forum 2019

Jestliže jste neměli možnost navštívit pražskou říjnovou konferenci Virtualization Forum 2019 pořádanou společností Arrow ECS, na této stránce najdete prezentace zástupců společností VMware a Veeam z dopoledního programu v hlavních sálech a také prezentace z odpoledního programu v sálu Veeam.

Professional Services pod lupou - 2. část

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Ve druhé části našeho čtyřdílného seriálu se zaměříme na služby serverové infrastruktury VMware, které vám mohou poskytnout naši certifikovaní specialisté pro řešení VMware.

Přibližně před měsícem jsme zahájili prvním dílem čtyřdílný seriál článků, ve kterém vám podrobně přiblížíme služby nabízené společností Arrow ECS pro virtualizační řešení VMware a Veeam. Úvodní díl seriálu přinesl přehled služeb Arrow Professional Services a pokud jste jej dosud nečetli, můžete se s jeho obsahem seznámit zde. Druhý díl seriálu je věnován službám serverové infrastruktury, které vám níže podrobně popíšeme.

Nabídka služeb serverové infrastruktury:

OneDay50-ARROW-I: 1 den služeb za 50% ceny pro absolventy 5denního školení VMware

Tato služba je unikátní příležitostí pro absolventy VMware školení. Pokud se zúčastníte některého z 5denních školení VMware, můžete si do 3 měsíců od absolvování kurzu objednat služby certifikovaného instruktora VMware (VCI), který vás školil, a všechny získané vědomosti uplatnit ve svém prostředí. Získané vědomosti tak využijete ve známém prostředí a díky tomu si je rovněž lépe zapamatujete. Absolvované školení se díky tomu stane ještě hodnotnějším.
Časová náročnost: 8 hodin

Upgrade6-ARROW-I: Upgrade vCloud Suite 6

Upgrade vCloud Suite 6 sestává z upgradu všech komponent infrastruktury na poslední verzi vSphere 6. Provedeme kompletní vyhodnocení stavu infrastruktury a kompletní kontrolu podpory hardwaru i softwaru. Následně vše otestujeme a jako poslední krok provedeme produkční upgrade. Upgrade lze objednat buďto komplexně "od A do Z", tedy celý projekt provedeme kompletně, nebo můžete naše specialisty přizvat těsně před závěrečným krokem produkčního upgradu k vyhodnocení a řešení nečekaných problémů.
Časová náročnost je vyhodnocena podle stavu a velikosti VMware infrastruktury a podle typu asistence u upgradu (celý projekt nebo jen část upgradu).

VS4-ARROW-I: Instalace VMware ESX Serveru

Instalace jednoho ESX Serveru sestává z kompletní instalace VMware ESXi Serveru na certifikovaný hardware a provedení základního nastavení, prováděných v pracovní době (8:00 až 16:00 hod.). Výsledkem instalace je plně funkční ESX Server včetně nastavení týkajících se síťových prostředí, připojených a nakonfigurovaných SAN/NAS prostorů, nastavení administrátorských účtů a NTP serverů. Podmínkou instalace je připravený, tedy zkompletovaný a do všech potřebných sítí připojený server, certifikovaný dle aktuálního Hardware Compatibility Listu, a připravené a dostupné SAN/NAS prostory, mají-li být využívány. Instalace bude potvrzena servisním protokolem.
Časová náročnost 3x ESXi – 1 hodina v plně připraveném prostředí + základní zaškolení 1 hodina

VC4-ARROW-I: Instalace VMware vCenter Serveru

Instalace jednoho VMware vCenter Serveru sestává z kompletní instalace aplikace na certifikovaný operační systém a provedení potřebných nastavení dle požadavků VMware, prováděných v pracovní době (8:00 až 16:00 hod.). Výsledkem instalace je plně nainstalovaná a nakonfigurovaná aplikace VMware vCenter Server včetně vytvoření struktury datového centra, připojení ESXi Serverů a nastavení administrátorských přístupů. Podmínkou instalace je připravený nainstalovaný server (fyzický nebo virtuální) s operačním systémem Windows nebo Linux v anglické verzi s nejaktuálnějším možným stavem patchů. Doporučena je jejich aktualizace. Instalace bude potvrzena servisním protokolem.
Časová náročnost – 1 hodina v  plně připraveném prostředí + základní zaškolení 1 hodina

COS-ARROW-I: Konsolidace fyzického serveru v pracovní době

Konsolidace jednoho fyzického serveru sestává z převodu existujícího fyzického serveru do prostředí VMware ESXi, prováděného v běžné pracovní době (8:00 až 16:00 hod.). Výsledkem služby je plně fungující virtuální server s pracujícími aplikacemi a odstavený (fyzicky vypnutý) původní zdrojový server. Podmínkou provedení služby je připravenost odstávky zdrojového serveru v případě její potřeby, síťová viditelnost (TCP/IP) mezi fyzickým zdrojovým serverem a vizualizovaným prostředím a přítomnost odpovědné osoby s administrátorskými oprávněními do obou prostředí. Instalace bude potvrzena servisním protokolem.
Časová náročnost – podle počtu a velikosti fyzických serverů

COE-ARROW-I: Konsolidace fyzického serveru mimo pracovní dobu

Konsolidace jednoho fyzického serveru sestává z převodu existujícího fyzického serveru do prostředí VMware ESXi, prováděného mimo běžnou pracovní dobu (pondělí - pátek mezi 17:00 až 8:00 hod., soboty a neděle). Výsledkem služby je plně fungující virtuální server s pracujícími aplikacemi a odstavený (fyzicky vypnutý) původní zdrojový server. Podmínkou provedení služby je připravenost odstávky zdrojového serveru v případě její potřeby, síťová viditelnost (TCP/IP) mezi fyzickým zdrojovým serverem a vizualizovaným prostředím a přítomnost odpovědné osoby s administrátorskými oprávněními do obou prostředí. Instalace bude potvrzena servisním protokolem.
Časová náročnost – podle počtu a velikosti fyzických serverů

HCH-ARROW-I: VMware HealthCheck – kontrola VMware ESX prostředí

Služba VMware Health Check je prováděna pomocí oficiálního nástroje VMware a sestává z kontroly správnosti instalace, nastavení, zjištění problémů a návrhu na jejich odstranění ve vizualizovaném prostředí. Služba je poskytována v běžné pracovní době (8:00 až 16:00 hod.). Podmínkou provedení služby je přítomnost odpovědné osoby s administrátorskými oprávněními k vCenter Serveru. Instalace bude potvrzena servisním protokolem s doplněním návrhu řešení.

Následně kvalifikovaný pracovník s minimální znalostí na úrovni VCAP5-DCA provede zpracování všech vstupů z VMware HealthAnalyzeru do několika podob výstupu. Může to být základní prezentace s uvedením hlavních problémů a doporučeními nebo plnohodnotný report v podobě dokumentu.

Pracnost zpracování je závislá na velikosti prostředí a požadavcích zákazníka.
Přibližná doba zpracování základní prezentace je cca 20 hodin.
Přibližná doba zpracování základního reportu je cca 40 hodin.
Přibližná doba plného reportu je cca 100 hodin.

SRM-ARROW-I: Instalace a kontrola instalace SRM

Služba Instalace a kontrola instalace SRM sestává z kompletní instalace a kontroly instalace a nastavení produktu VMware Site Recovery Manager včetně provedení testu funkčnosti formou spuštění definovaného DR plánu (v testovacím módu). Služba je poskytována v běžné pracovní době. Výsledkem služby je dokument shrnující zjištěný stav s potvrzením funkčnosti instalace, případně s návrhem na odstranění nedostatků, byly-li zjištěny.
Časová náročnost – 4 hodiny + základní zaškolení 2 hodiny

VRO-ARROW-I: Instalace a konfigurace vRealize Operation

Služba Instalace a konfigurace vRealize Operation sestává ze služeb VS4-ARROW-I a VC4-ARROW-I a nasazení a konfigurace vRealize Operations. Výsledkem služby je plně fukční vSOM infrastruktura. Služba je prováděna v běžné pracovní době (8:00 až 16:00 hod.). Instalace bude potvrzena servisním protokolem.
Časová náročnost – 2 hodiny + základní zaškolení 2 hodiny

Služby VMware a Veeam na míru

Nenašli jste zde službu, jakou potřebujete? Pak prosím kontaktujte naše obchodníky pro zpracování nabídky na míru.


Související články:

Professional Services pod lupou - 1. část
Professional Services pod lupou - 3. část
Professional Services pod lupou - 4. část
7 otázek a odpovědí k Arrow Professional Services
VMware a Veeam: nejen software, také technické služby
Arrow ECS Professional Services pro řešení VMware (představujeme VMware vExperty Arrow)


Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace