Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru

Prezentace z VMworldu 2019 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, který se uskutečnil v srpnu v San Franciscu, na této stránce si můžete vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace VMware a Veeam na konferenci Virtualization Forum 2019

Jestliže jste neměli možnost navštívit pražskou říjnovou konferenci Virtualization Forum 2019 pořádanou společností Arrow ECS, na této stránce najdete prezentace zástupců společností VMware a Veeam z dopoledního programu v hlavních sálech a také prezentace z odpoledního programu v sálu Veeam.

VMware a Microsoft pokračují ve společných iniciativách zaměřených na klienty, cloud a data s cílem poskytovat zákazníkům ještě vetší užitek

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Společnost VMware na konferenci VMworld 2019 Europe oznámila, že pokračuje v partnerství se společností Microsoft s cílem pomoci zákazníkům urychlit proces digitální transformace. Společné aktivity se týkají například řešení Workspace ONE, cloudové služby Azure VMware Solutions, certifikace a podpory provozu Microsoft SQL Server 2019 na VMware vSphere v datových centrech zákazníků a dalších služeb.

Obě společnosti již dříve letos o spolupráci informovaly na konferenci Dell Technologies World a veřejně představily nové iniciativy:
  • Nové společné řešení kombinující VMware Workspace ONE a Microsoft Endpoint Manager zefektivňuje správu Windows 10,
  • Další globální rozšíření hybridní cloudové služby Azure VMware Solutions s novými pokročilými funkcemi pro cloudovou migraci poskytovanými prostřednictvím VMware HCX,
  • Certifikace a podpora provozu Microsoft SQL Server 2019 na VMware vSphere v datových centrech zákazníků,
  • Záměr spolupracovat na nejlepší možné zákaznické zkušenosti u Azure Data Services na cloudové infrastruktuře VMware,
  • Rozšíření Azure na pobočky a okrajová prostředí s pomocí VMware SD-WAN by VeloCloud.
VMware Workspace ONE pro Microsoft Endpoint Manager zefektivňuje moderní správu Windows 10

Společnosti VMware a Microsoft společně pracují na na tom, aby zákazníkům umožnily rychlý přechod na moderní řešení pro správu Windows 10 založená na cloudové inteligenci, která automatizují různé úlohy, takže pracovníci IT mohou využívat svůj čas maximálně efektivně. Po včerejším představení řešení Microsoft Endpoint Manager na konferenci Microsoft Ignite 2019 dnes společnost VMware navázala oznámením o partnerství se společností Microsoft na vývoji nového řešení – VMware Workspace ONE pro Microsoft Endpoint Manager – které umožní moderní správu zařízení s operačním systémem Windows 10

Workspace ONE pro Microsoft Endpoint Manager umožní zákazníkům využít platformu pro digitální pracovní prostředí Workspace ONE s moderními nástroji pro správu desktopů Windows a analýzou místních a cloudových dat jako nadstavbou nad Microsoft Endpoint Managerem. Workspace ONE bude nadále zákazníkům poskytovat podnikové služby včetně multiplatformní správy, jednotného katalogu aplikací, analýzy dat a automatizace, multitenantnosti, špičkové virtuální desktopové infrastruktury a aplikací a bezpečnostního rámce založeného na principu nulové důvěry.

Očekává se, že první fáze integrace bude k dispozici v polovině kalendářního roku 2020 a zaměří se na maximální zlepšení zaměstnanecké zkušenosti u zákazníků užívajících řešení Workspace ONE pro Microsoft Endpoint Manager – včetně unikátních nástupních procedur, aktivního řízení zaměstnanecké zkušenosti a samoobslužného přístupu k podnikovým službám a aplikacím. To bude VMware doporučovat zákazníkům užívajícím Workspace ONE pro Microsoft Endpoint Manager jako preferované řešení pro správu zařízení s Windows 10. VMware bude rovněž těmto zákazníkům poskytovat pomoc s přechodem na toto nové integrované řešení.

Společnost VMware navíc rozšíří podmíněný přístup k aplikacím a službám sady Microsoft 365 prostřednictvím platformy Workspace ONE a integraci s Microsoft Endpoint Manager a Azure Active Directory Premium pro různé scénáře užití vlastních licencí zákazníka. Technické preview bude k dispozici ve 4. čtvrtletí fiskálního roku 2020. VMware nově zpřístupní schopnosti virtuálního desktopu Microsoft Windows zákazníkům užívajícím Horizon Cloud na Microsoft Azure. Řešení Horizon Cloud na Microsoft Azure, které bude k dispozici jako technické preview ve 4. čtvrtletí fiskálního roku 2020, přidá špičkové funkce k existujícím výhodám, které mohou zákazníci získat pouze na Azure s Windows Virtual Desktop, například vícenásobnou seanci ve Windows 10 Enterprise a až tři roky bezplatných bezpečnostních oprav pro Windows 7.

Rozvoj služby Azure VMware Solutions

Azure VMware Solutions je služba společnosti Microsoft, která zákazníkům umožňuje provozovat pracovní zátěže VMware nativně v cloudu Azure a která podporuje jejich hybridní cloudové strategie. Vzhledem k tomu, že je postavená na konzistentní infrastruktuře VMware Cloud Foundation a na technologiích dodávaných partnery programu VMware Cloud Provider (VCPP), mohou zákazníci jednoduše přenášet nebo rozšiřovat pracovní zátěže VMware v lokálních prostředích a prostředích Azure bez nákladů, pracnosti a rizik spojených s přepracováním aplikací a výměnou nástrojového vybavení.

Od uvedení nového řešení v červenci 2019 se obě společnosti setkaly s pozitivními ohlasy svých zákazníků, zejména v maloobchodu, zdravotnictví a ve veřejném sektoru. Na základě tohoto zájmu se rozšiřuje globální dostupnost služby Azure VMware Solutions. V současné době je k dispozici v Severní Americe a v Evropě. V první polovině roku 2020 je plánováno zpřístupnění služeb ve velkých datových centrech Azure v Japonsku, jihovýchodní Asii a Austrálii a jejich další rozšíření v Evropě a Severní Americe.

Aby pomohla společnost VMware urychlit realizaci strategií přechodu do cloudu, oznámila, že VMware HCX bude nově podporovat službu Azure VMware Solutions. To zákazníkům umožní jednoduše přesouvat velké objemy aplikací do cloudu Azure s minimálním nebo nulovým přerušením provozu. Začlenění VMware HCX do Azure VMware Solutions představuje bezpečnější a jednodušší řešení pro realizaci rozsáhlých živých migrací bez nákladů, náročnosti a rizik obvykle spojených s úpravami aplikací pro cloud. S pomocí HCX mohou zákazníci nástrojem vMotion provádět živé migrace tisíců virtuálních strojů (včetně VM na jiných platformách než vSphere) do cloudu a mezi různými cloudy. Toto kombinované řešení poskytuje zákazníkům efektivní způsob umisťování pracovních zátěží pro všechny aplikace do optimálních prostředí na různých typech infrastruktur.

SQL Server 2019 na VMware vSphere a datové služby Azure na cloudové infrastruktuře VMware

Další oblastí spolupráce mezi oběma firmami je SQL Server 2019 na VMware vSphere. Tento projekt zákazníkům umožní konzistentně využívat SQL Server 2019 pro všechny aplikace v celém hybridním cloudovém prostředí na osvědčené infrastruktuře VMware. Integrace s funkcemi VMware vSphere, jako je vMotion a Storage vMotion, maximalizuje schopnosti celého řešení z hlediska vysoké dostupnosti/obnovy po výpadku (HA/DR).

Projekt Pacific, nyní ve fázi beta testování, sjednotí kontejnery Kubernetes a virtuální stroje. Poskytne tak jednoduchý samoobslužný přístup ke službám pro vývojáře a zároveň umožní centrální řízení zdrojů. Společnost Microsoft na konferenci Microsoft Ignite představila Azure Arc – soubor technologií umožňujících běh datových služeb Azure v libovolném prostředí zákazníka. V rámci své průběžné spolupráce VMware a Microsoft společně pracují na nejlepší možné zákaznické zkušenosti s datovými službami Azure na cloudové infrastruktuře VMware.

Zpřístupnění Azure na pobočkách pomocí VMware SD-WAN by VeloCloud

Podniky, které přenáší aplikační pracovní zátěže do cloudu Azure potřebují řešení WAN k automatizovanému, rychlému a bezpečnějšímu připojení poboček ke cloudu. VMware SD-WAN by VeloCloud zjednodušuje připojení poboček k Azure prostřednictvím své sítě cloudových bran a zpřístupňuje služby Azure všude, od cloudu po okraj sítě.

Společnost VMware podrobně představila prohloubení integrace mezi cloudem Azure a branami VMware nasazenými v cloudu Azure. To by mělo umožnit vysoce výkonný a optimalizovaný přístup z poboček k pracovním zátěžím v prostředí Azure. To znamená, že zákazník může uživatelům na pobočce přímo zpřístupnit aplikace bežící v cloudu Azure s lépe garantovanými parametry připojení.

Brány VMware jsou pro všechny druhy datového provozu a pracovních zátěží prvním skokem z pobočky do cloudu. Společnost VMware představila řadu strategických partnerství a integrovaných služeb, které lze na základě nastavených pravidel aplikovat na veškerý datový provoz probíhající těmito branami. Tyto služby zahrnují zabezpečení internetového připojení, firewall, detekci/prevenci průniku, analýzu a řešení pro konektivitu „prostřední míle“. Zavádění těchto řešení je vysoce automatizované a centrálně řízené společností VMware.

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace