Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru
Představujeme Karla Nováka

Karel Novák, kterého pravděpodobně znáte z našich školení, je VMware vExpert, VMware Certified Instructor a Veeam Certified Trainer. Je rovněž zakládajícím členem prestižního sdružení Veeam Vanguard, jehož status obhájil již čtvrtým rokem za sebou. Zkušenosti, poznatky a postřehy publikuje na svém blogu vmware-veeam.cz a je rovněž spoluautorem knihy Mastering VMware vSphere 6.5 (na foto z autorského podepisování knihy na konferenci VeeamON 2018 v Chicagu se můžete podívat zde). V srpnu 2018 obhájil Karel potřetí v řadě za sebou ocenění vExpert NSX


Prezentace z VMworldu 2018 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, můžete si ve videoknihovně z této významné konference vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace z VMworldu 2018 Europe

Podívejte se na záznamy hlavních vystoupení z listopadové barcelonské konference VMworld 2018, kde přední lídři VMware a hosté diskutovali perspektivy digitálního podnikání, nové technologie a inovace.

Prezentace z konference Virtualization Forum 2018

Odkazy na prezentace z pražské konference najdete zde.

VMware rozšiřuje digitální základy na edge a internet věcí

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Společnost VMware na konferenci VMworld 2018 představila rozšířenou strategii pro tzv. edge computing spolu s novou nabídkou pro internet věcí (IoT).

Společnost VMware formulovala svůj přístup k přesouvání výpočetních zdrojů na okraj sítě, tzv. edge computing. VMware vyvíjí rámec, který rozšiřuje hybridní a multicloudová prostředí VMware na okraj sítě. S rozvojem internetu věcí a vyšší mírou distribuovanosti vyžadují miliardy připojených zařízení vyšší výpočetní kapacitu na okraji sítě. Tyto zdroje je nutné zabezpečit, řídit a automatizovat. Technologie VMware zákazníkům pomáhají získat lokální informace a zajistit výpočetní zdroje od datového centra přes cloud po edge.

VMware zjednodušuje infrastrukturu, zabezpečení a možnost škálování IoT infrastruktury. Zákazníci se díky tomu mohou soustředit na tvorbu podnikových aplikací namísto starosti o zdroje, na nichž mají běžet. VMware toho dosahuje třemi způsoby:

  • Řízení a zjednodušení strategie pro edge (okraje sítě): umožňuje zákazníkům rozšířit hybridní cloudové digitální základy na okraj sítě a provozovat aplikace kdekoli na různých platformách
  • Lepší zabezpečení, připojení a správa okrajových výpočetních zdrojů: umožňuje zákazníkům lépe zabezpečit, škálovat a řídit výpočetní zdroje na okraji sítě a koncové body IoT
  • Podpora inovací na straně zákazníka: umožňuje zákazníkům urychlit a rozšířit inovační aktivity díky rychlejšímu poskytování a zavádění aplikací a řešení pro okraj sítě a IoT
Široké portfolio hybridních, multicloudových a nativně cloudových technologií VMware spolu s novými technologiemi pro edge, zejména VMware NSX SD-WAN by VeloCloud, poskytuje zákazníkům – včetně provozu, IT a vývojářů – výhody cloudu s kriticky důležitými funkcemi na okraji sítě. Další technologie, Projekt Dimension, kterou společnost VMware představila v pondělním hlavním bloku konference, rozšiřuje VMware Cloud na datové centrum a okraj sítě. Projekt Dimension spojuje VMware Cloud Foundation v podobě hyperkonvergovaného zařízení s cloudovou řídící rovinou. Poskytuje tak infrastrukturu softwarově definovaného datového centra jako kompletní službu provozovanou společností VMware. Projekt Dimension zásadním způsobem zjednodušuje provoz a snižuje náklady v datovém centru i na okraji sítě a nabízí integrované zabezpečení a izolaci. Zákazníkům umožňuje se soustředit na inovace a odlišení od konkurence.

Společnosti Dell Technologies a VMware chtějí pomáhat svým společným zákazníkům zvládnout a optimalizovat systémy edge computingu a IoT. Spolupracují na vývoji specializovaných okrajových a IoT řešení a plánují je dodávat ve spolupráci s dalšími partnery a podporovat tak celé IT prostředí zákazníků od okraje přes jádro sítě po cloud.

IoT řešení Dell Technologies pro bezpečnostní dohled

Společnost Dell Technologies současně představila IoT řešení pro bezpečnostní dohled, které urychluje návratnost investic díky flexibilitě a možnostem přizpůsobení. Je výsledkem spolupráce společností Dell Technologies a VMware na poli inovací IoT a obsahuje platformu VMware Pulse IoT Center a softwarově definované datové centrum VMware pro sběr a analýzu dat z okraje sítě.

VMware Pulse IoT Center 2.0 – správa zařízení na okraji

Platforma VMware Pulse IoT Center 2.0 pro správu IoT infrastruktury nabídne nové schopnosti, jejichž smyslem je poskytnout zákazníkům širší možnosti řízení, inteligentnější provoz, rychlejší inovace a lepší ochranu. Díky tomu je platforma schopná podporovat rozsáhlejší IoT systémy – až se stovkami tisíc IoT zařízení – s podporou SaaS a dodatečnými bezpečnostními funkcemi.

Zákazníci budou podle svých potřeb moci využívat VMware Pulse IoT Center v podobě lokálního nebo SaaS řešení. Služby SaaS budou hostovány společností VMware a partnery VCPP. Lepší rozšiřitelnost zajistí rozhraní RESTful API, která nabídnou možnost integrace mezi zákazníky a partnery. Zákazníci budou také moci využít řízení uživatelského přístupu podle rolí a multitenantnost jim umožňuje samostatné řízení přístupu pro různé složky podniku a případy využití.

Další funkce se zaměřují na snadnost použití, zjednodušení správy a posílení kontrolních mechanismů:
  • Méně náročná a bezpečnější implementace: Nízká pracnost zavedení a konfigurace
  • Podrobnější správa okrajových systémů: Schopnost konfigurovat brány pomocí akčního rámce (sshd, aktivace/deaktivace portu, tabulka IP adres apod.) a provádět kompletní aktualizace firmwaru a BIOSu u vybraných bran
  • Zdokonalené výstrahy a upozornění: Nový vylepšený systém výstrah pro jednotlivé spravované objekty nebo skupiny spravovaných objektů. Upozornění lze nyní doručovat e-mailem nebo SMS zprávou, případně prostřednictvím rozhraní API do jiného systému
  • Vylepšené bezdrátové doručovaní aktualizací: Zákazníci mohou detailněji řídit načasování bezdrátově doručovaných aktualizací, jejich aktivaci, průběh, typ balíčků a způsob řešení potíží
Zákazníci i partneři mají zájem

Platforma VMware Pulse IoT Center umožňuje zákazníkům ve zdravotnictví, logistice, průmyslové výrobě, pohostinských a ubytovacích službách, dopravě a finančních službách efektivně spravovat systémy internetu věcí. Společnost VMware rovněž vybudovala fungující partnerský ekosystém na podporu IoT řešení svých zákazníků. VMware dvanáct z těchto partnerů tento týden přivítá na konferenci VMworld 2018 na stánku IoT č. #2625, včetně Axis Communications, Cloudleaf , Crystal Group, Dell Technologies, Eurotech, IBS, Inc., GE Research, Honeywell, Microsoft, Nightingale Security, Sorba-IoT a Zingbox.

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace