Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru
Videozáznamy webinářů VMware a Veeam 2020

Podívejte se na videozáznamy webinářů ze seriálů VMware škola a Veeam škola.


Prezentace z VMworldu 2019 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, který se uskutečnil v srpnu v San Franciscu, na této stránce si můžete vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace VMware a Veeam na konferenci Virtualization Forum 2019

Jestliže jste neměli možnost navštívit pražskou říjnovou konferenci Virtualization Forum 2019 pořádanou společností Arrow ECS, na této stránce najdete prezentace zástupců společností VMware a Veeam z dopoledního programu v hlavních sálech a také prezentace z odpoledního programu v sálu Veeam.

Igel nabízí zákazníkům VMware svůj kit Work for Home

Igel uvedl na trh Work for Home (WFH) kit pro zjednodušení a urychlení práce z domova. Řešení je založeno na jejich produktu UD Pocket (tenký klient na přenosném bootovatelném USB) který je součástí WFH kitu včetně ročního předplatného na jeho používání. UD Pocket je kompatibilní s běžně používanými terminálovými službami společností Citrix, VMware či Microsoft a jeho součástí je i v něm kontejnerizovaný prohlížeč. Součástí WFH kitu je i roční předplatné na centální management UD Pocketů, který se nazývá UMS, a také Cloud Gateway umožňující správu UD Pocketů přes veřejný internet.

VMware zjednodušuje cestu ke cloudu s řešením Zimbra 8.0

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Společnost VMware představila nové řešení Zimbra® Collaboration Server™ 8.0. Pro organizace, které mají zájem o e-mail založený na cloudu, představuje Zimbra snadnou cestu pro přesun komunikace a spolupráce do cloudu.

Platformu Zimbra lze používat v privátním i veřejném cloudu a je dostatečně flexibilní, aby mohla plně vyhovět potřebám jednotlivých organizací jak nyní, tak i do budoucna. Jako součást uvedení zpřístupnil VMware beta verzi řešení Zimbra 8.0 ke stažení firmám po celém světě.

Nejnovější verze platformy Zimbra je založena na profesionalitě cloudových řešení společnosti VMware. Nabízí všem organizacím – jak velkým společnostem, tak i malým firmám – možnost nasadit e-mailové řešení založené na prohlížeči v privátním nebo veřejném cloudu, a zároveň zajistit pokročilé funkce, které uživatelé vyžadují. Pro další zjednodušení interakce s IT je řešení Zimbra 8.0 dostupné jako virtuální softwarové zařízení, které může být nasazeno za méně než deset minut a vyžaduje minimální průběžnou správu.

Zimbra 8.0 spojuje uživatele s jejich osobními cloudy prostřednictvím upraveného uživatelského rozhraní a chytřejší e-mailové schránky, která pomáhá řídit tok informací přes e-mailový účet, kalendář, hlasové a sociální kanály. Novinkou u řešení Zimbra 8.0 je navázání partnerství se společnostmi Cisco a Mitel. VMware tak může svým zákazníkům nabídnout funkce sjednocené komunikace zabudované do platformy Zimbra, díky kterým mohou uživatelé propojit svůj mluvený i psaný komunikační systém v jediném účtu zahrnujícím Click2Call, hlasovou schránku, nastavení dostupnosti a chat, to vše prostřednictvím webové aplikace Zimbra. Řešení Zimbra 8.0 disponuje uživatelským rozhraním a integračními možnostmi za účelem propojení uživatelů s jejich cloudem, a umožňuje tak nový způsob práce v tzv. „post-PC éře“.

Klíčové vlastnosti řešení Zimbra 8.0:

Integrovaná sjednocená komunikace

Součástí řešení Zimbra je nyní i sjednocená komunikace se zcela novými hlasovými aplikacemi, které zahrnují pokrokovou integraci UC řešení od společností Cisco a Mitel, dostupných prostřednictvím hlavního uživatelského rozhraní. Přehled integrovaných funkcí:

 • Funkce Click-to-Call k přesměrování jakéhokoliv čísla na telefonní přístroj nebo softwarový telefon
 • Vizuální hlasová schránka s možností nahrávání, správy a aktualizací MWI statusu
 • Nastavení dostupnosti a spuštění funkce Click-to-Chat díky integrovanému řešení Cisco Jabber
 • Integrovaný Cisco WebEx pro plánování a spuštění Cisco WebEx relace přímo z platformy Zimbra
 • Historie hovorů včetně odchozích, příchozích a zmeškaných hovorů viditelná v rámci platformy Zimbra
 • Možnost připojení nebo integrace dalších UC řešení třetích stran
Připojení osobního cloudu

V rámci přechodu k přívětivějším zkušenostem uživatelů IT služeb v „post-PC éře“ byla Zimbra aktualizována, aby poskytla nejlepší možnou funkčnost, kterou může řešení založené na prohlížeči nabídnout. Chytřejší e-mailová schránka tak pomůže uživatelům lépe řídit tok informací v rámci jejich e-mailového účtu, hlasových a sociálních kanálů. Vybrané funkce zahrnují:
 • Aktualizované uživatelské rozhraní založené na prohlížeči s přehledem o komunikaci
 • Automatická filtrace distribučních listů
 • Rozšířené vyhledávací funkce, správa distribučních listů koncovým uživatelem, sdílené označování
 • Firemní kalendář – plánování složitých jednání, chytré náhledy pro správu více různých kalendářů
Správa IT jako služby (ITaaS) v éře cloudu

Zimbra Collaboration server 8.0 nabízí konsolidované služby pro spolupráci v rámci aplikací, jako jsou zprávy, kalendář a kontakty, s pokročilou IT bezpečnostní kontrolou, která může být doručena jako služba ve formě privátního nebo veřejného cloudového řešení. Zimbra 8 nabízí zjednodušené funkce pro IT správu jako například:
 • Nové virtuální softwarové zařízení, které je plně vybavené a lze ho nasadit v libovolně velkém prostředí
 • Zjednodušení aktualizací a přechodu na nový systém, výpadek e-mailové schránky je při přechodu na novou verzi řešení Zimbra kratší než 60 vteřin
 • SaaS administrace a optimalizace pro samoobslužné pro minimalizaci závislosti koncových uživatelů na IT oddělení
 • Správa distribučních seznamů koncovým uživatelem prostřednictvím webového klienta. Určený DL správce může vytvářet a spravovat nové kontakty na distribučních listech v souladu s určenými IT předpisy
 • Koncoví uživatelé mohou vyhledávat a obnovovat již vymazané položky v rámci e-mailové schránky, kalendáře, kontaktů a úkolů na základě stanovených pravidel uchovávání
Možnost stažení produktu, video a screenshoty řešení Zimbra 8 i registraci do internetového semináře naleznete zde.

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace