Vyhledávání na www.vmwarenews.cz
Objednejte si pravidelné zasílání newsletteru

Prezentace z VMworldu 2019 US

Chcete-li se seznámit s novinkami z amerického VMworldu, který se uskutečnil v srpnu v San Franciscu, na této stránce si můžete vyhledat a přehrát řadu prezentací.

Prezentace VMware a Veeam na konferenci Virtualization Forum 2019

Jestliže jste neměli možnost navštívit pražskou říjnovou konferenci Virtualization Forum 2019 pořádanou společností Arrow ECS, na této stránce najdete prezentace zástupců společností VMware a Veeam z dopoledního programu v hlavních sálech a také prezentace z odpoledního programu v sálu Veeam.

Zimbra Collaboration Suite – otevřená technologická platforma, umožňující snadnou integraci kritických firemních služeb

  Žádost o zaslání podrobnějších informací, dotazů e-mailem    

Na začátku tohoto roku převzala firma VMware společnost Zimbra, která vyvíjí produkt s názvem Zimbra Collaboration Suite (ZCS). Tento široce rozšířený a oblíbený software pro komunikaci a spolupráci je efektivní a výkonnou alternativou k firemním aplikacím typu MS Exchange a IBM Domino.

Zimbra Collaboration Suite umožňuje práci s firemní elektronickou poštou, kontakty, kalendáři, dokumenty, úkoly a dalšími typy groupwarových dat. Ta jsou přístupná skrze optimalizované a ergonomické AJAX rozhraní, které díky své propracovanosti poskytuje plnohodnotnou náhradu desktopového groupware klienta, a to při zachování vysokého komfortu obsluhy. Díky tomu, že je tento tzv. „web klient” dostupný z téměř jakéhokoliv www prohlížeče, snižuje tento přístup radikálně náklady na správu koncových stanic a umožňuje - spolu se synchronizací dat s chytrými telefony a dalšími mobilními zařízeními - vysokou mobilitu uživatelů.

Pro zabezpečení komunikace je ZCS vybavena prostředky pro její šifrování, ale také technologiemi na ochranu před spamem a antivirovými technologiemi. Zákazník tak dostává kompletní, bezpečné, efektivní a plně integrované řešení svých komunikačních a kooperačních potřeb.

ZCS obsahuje také elegantní, na AJAXu založené administrační rozhraní pro snadnou správu celého řešení. Na druhou stranu není ale podceněna ani výbava řádkovými nástroji, umožňující kompletní administraci - a to s přidanou hodnotou vysoké míry automatizace administračních činností. Plně podporovány jsou také standardizovaná API rozhraní a komunikační protokoly jako je IMAP / POP / iCal / CalDAV, či MAPI a iSync. To umožňuje bezproblémovou kompatibilitu s ostatními klienty pro spolupráci, jako jsou kupříkladu Microsoft Outlook, Apple desktop suite a Mozilla Thunderbird.

Hostingovým firmám a poskytovatelům software formou služeb nabízí ZCS žádané funkcionality jako je podpora zákaznických subdomén, vysoce granulovaná delegace administrátorských práv, možnost výrazného re-brandingu prostředí, a organizaci uživatelských účtů do tříd služeb (Class of Service). Ta pomáhají administrátorům při nastavování bezpečnostních politik a limitů využívání zdrojů systému. Unikátní je také implementace HSM (hierarchické správy storage), umožňující snadnou definici využití konkrétních datových úložišť a tak optimalizaci přístupu k těm datům, která uživatelé potřebují nejvíce a využívají nejčastěji.

Jednou z nejvýraznějších vlastností ZCS je široká rozšiřitelnost pomocí velmi dobře definovaného SOAP / REST web service API rozhraní a také technologie Zimletů. Díky nim je do klientského prostředí velmi snadné dodat téměř jakékoliv informace z externích zdrojů jako jsou další interní firemní aplikace, webové služby, eventuálně aplikace nabízené SaaS formou. Prostředí ZCS tak lze integrovat kupříkladu s firemním CRM/ERP systémem, anebo použít mash-up přístupu a poskytnou uživateli pohodlný a integrovaný pohled na celou řadu datových zdrojů. Oblíbenými jsou kupříkladu online překladatelské služby, které umožňují pouhým kliknutím na tlačítko okamžité přeložení emailu či jiného typu groupwarových dat do jazyka, který je uživateli srozumitelný, aniž by opouštěl prostředí ZCS klienta.

Mezi zákazníky forma Zimbra patří společnosti a organizace, které hledají funkčně vyspělé a přitom pohodlné řešení pro komunikaci a spolupráci. Ať už se jedná o průmysl, akademickou sféru či státní správu, všude vyniká také schopnost ZCS integrovat se snadno se stávajícími systémy. Velmi oblíbená je Zimbra u poskytovatelů služeb, kde těží kromě jiného také s vynikající škálovatelnosti a snadné integrace se systémy pro dodávání obsahu. Proto si ji již v roce 2007 vybrala americká společnost Comcast jako platformu pro poskytování hostingových služeb pro více než 12 miliónů uživatelů. V nedávné době se Zimbra stala základem pro novou email platformu jednoho z největších internetových poskytovatelů v Belgii, společnosti Telenet. Ta už od dubna tohoto roku nabízí nové prostředí s širokou škálou funkcionalit více než jednomu miliónu svých uživatelů.

Po akvizici firmou VMware získala nový vítr do plachet i možnost nasazení ZCS formou „appliance”. Ta ztělesňuje především odpověď na volání po zjednodušení procesů nasazování, administrace, a aktualizace firemní softwarové výbavy. Neznamená to ovšem rezignaci na funkčnost, anebo na takové požadavky jako je vysoká dostupnost a resilience. Právě naopak. Uživatelé očekávají, že jejich komunikační platforma bude dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, po celý rok.

Zimbra Appliance využívá technologií pro vysokou dostupnost, zálohování a disaster recovery tak, jak jsou dostupné na platformě VMware vSphere. Zákazníci mají možnost provozovat Zimbra Appliance buď v rámci svých vlastních datových center, nebo prostřednictvím více než 2.000 VMware vCloud ™ partnerů, kteří hostují aplikaci jako službu. Vzhledem k tomu, že je dodávána jako virtuální zařízení, mohou ji zákazníci nasadit rychleji než tradiční software - během několika minut namísto hodin. V důsledku tohoto zjednodušeného virtuální modelu lze spravovat email a ostatní groupwarová data s menšími náklady na zdroje a s nižšími riziky.

VMware vSphere umožňuje ZCS ve formě appliance také dynamické přidělování zdrojů a další zlepšení škálovatelnosti. V důsledku toho mohou kupříkladu zákazníci z řad poskytovatelů služeb zlepšit jejich kvalitu – omezením vlivu, který na dostupnost služby mohou mít plánované i neplánované výpadky hardware.

Další informace o Zimbře:

Autor článku: Stanislav Polášek, ELOS Technologies, www.elostech.cz

Přidat komentář

Žádost o podrobnější informace